مراحل اجرای پروژه - عکاسی و فیلمبرداری تبلیغاتی
12020
rtl,page-template-default,page,page-id-12020,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

مراحل اجرای پروژه

a

مراحل انجام سفارش

 

کلیه پروژه های اجرایی داخل استودیو و یا خارج از استودیو  یک روند ثابت را با توجه به CRM داخلی مجموعه طی می نمایند و با توجه به گستردگی پروژه ها بین سه روز تا شصت روز کاری خواهد بود، هر مرحله تا زمان حصول رضایت کامل توسط کارفرما و یا تیم کنترل کیفیت مجموعه به مرحله بعدی ارجاء داده نخواهد شد، در کلیه مراحل تیمهای اجرایی استودیو عکاسی صنعتی سپیا تمام تلاش خود را جهت رضایت کامل کارفرما به کار خواهند برد و در کلیه مراحل پروژه از طرق مختلف ارتباطی در کنار کارفرمایان خواهند بود.

1

مرحله ارزیابی اولیه

کارفرمایان گرامی پس از تماس اولیه با یکی از کارشناسان فروش ، یا از طریق فکس و یا دانلود از وب سایت استودیو سپیا فرم مربوط به ارزیابی اولیه سفارش خود را تکمیل نموده و پس از ارسال به مجموعه در انتظار کارشناسی و اعلام پیش فاکتور خواهد بود .

2

مرحله کارشناسی

ارزیابی سفارشات محصول : پس از تکمیل فرم ارزیابی توسط کارفرما و ارسال آن به استودیو کلیه موارد درخواستی کارفرما توسط چهار تیم عکاسی ، صحنه پردازی ، رتوش و طراحی به نسبت نوع پروژه ارزیابی گردیده و با توجه به تعداد محصول ، نوع جنس محصول ، ابعاد و در سفارشات خارج از استودیو ( خطوط تولید ، محیطهای اداری ، استودیوهای سیار ) به نسبت سفارشات مشابه گذشته و تجربیات تیم های گوناگون و نیز نوع درخواست خدمات فرم مربوطه تکمیل گردیده و برای تنظیم و ارائه پیش فاکتور به بخش مالی ارسال میگردد.

3

تنظیم پیش فاکتور

پس از دریافت فرم ارزیابی و نظر تیم عکاسی و پس از تائید مدیریت هنری استودیو واحد مالی مجموعه با توجه به سوابق گذشته کارفرما قیمت هر فریم و نوع شرایط تسویه را تنظیم و برای کارفرما ارسال می نماید و یک نسخه از پیش فاکتور نهایی به کارشناس مربوطه جهت پیگیری سفارش ارسال می گردد.

6

عقد قرارداد و یا فاکتور

پس از موافقت کارفرما نسبت به پیش فاکتور ارسالی ، مجموعه سپیا آمادگی خود را جهت عقد قرارداد و یا فاکتور نهایی اعلام داشته و برای هماهنگی در این خصوص کارشناس مربوطه موارد الزامی را هماهنگ خواهد نمود .

4

پیگیری سفارش

پس از ارسال پیش فاکتور طی مراحل مختلفی کارشناس بطور مستقیم و یا در بعضی از موارد خاص ، مدیریت هنری مجموعه برای سهولت در روند انجام پروژه با کارفرما در ارتباط خواهد بود .

5

بایگانی و عدم حصول نتیجه

در پاره ای از موارد که پس از اعلام پیش فاکتور کارفرما نظر مساعدی نسبت به ادامه پیگیری و همکاری با مجموعه ناین نداشته باشد با اعلام کتبی انصراف خود را اعلام نموده و در سوابق مجموعه مورد نظر بایگانی خواهد گردید.

7

واریز وجه پیش پرداخت

پس از عقد قرارداد کارفرما موظف به پرداخت مبلغ پیش پرداخت طبق پیش فاکتور ارسالی و با توجه به قرارداد و یا فاکتور نهایی قبل از ارسال محصولات و یا اعزام تیم عکاسی به پروژه خواهد بود .

دریافت محصولات

پس از عقد قرارداد در صورتی که پروژه بصورت استودیویی باشد کارشناس مربوطه زمان ارسال محصولات و هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد ( لازم به ذکر است در زمان ارسال محصولات کارفرما موظف است یک فرد مطلع و با اختیارات کامل را جهت توضیح نوع صحیح قرارگیری محصول از لحاظ فنی و یا زاویه مورد نظر کارفرما ، و دیگر موارد فنی مورد نظر معرفی نماید ، در غیر اینصورت تیم عکاسی فرض را بر عدم حساسیت در این زمینه گذارده و با توجه به تجربه و ایده خود پروژه را به اتمام خواهد رساند ، که در صورت عدم رضایت کارفرما در این بخش ، تصویربرداری مجدد ، شامل کلیه هزینه ها از ابتدا خواهد بود ).

اعزام کارشناس

سفارشاتی که خارج از استودیو به انجام خواهد رسید بنا به تشخیص مدیریت هنری و یا داخلی مجموعه چند روز قبل از اجرای پروژه بصورت حضوری کارشناسی گردیده و تیم مربوطه نظرات خود را در کنار لیست عمومی آماده سازی محیط بصورت کتبی به کارفرما اعلام خواهد نمود .

عملیات اجرایی استودیویی

پس از انجام مراحل بالا و بعد از تعیین زمان پروژه و آمادگی کارفرما ، طبق زمان بندی انجام شده ، محصولات به ترتیب ، صحنه پردازی گردیده و با توجه به خواسته کارفرما عکاسی شده و پس از آن واحد رتوش صنعتی و رفع نواقص فنی محصول و یا نواقص بوجود آمده در زمان عکاسی ارسال می گردد .

در عملیاتهای اجرایی خارج از استودیو

کارفرما موظف است شخصی را با اختیارات کامل جهت راهنمایی گروه عکاسی در کلیه زمان پروژه معرفی نمایند و نیز پس از هماهنگی با وسیله نقلیه ، جهت جابجایی تجهیزات و گروه در زمان معین شده زمینه را برای اجرای عملیات نهایی پروژه آماده نماید . گروه پس از اعزام به محل پروژه و با توجه به زمان و تعداد روزهای عملیات عکسبرداری ، نهایت تلاش خود را در جهت هرچه بهتر انجام شدن پروژه به کار خواهند برد و دو روز پس از اتمام عملیات اجرایی و استخراج فایلهای نهایی از بین کلیه تصاویر اخذ شده ، فایلها را به بخش رتوش صنعتی جهت مراحل بعدی ارسال می نمایند . ( لازم به ذکر است با توجه به مفاد مندرج در کلیه پیش فاکتورها و یا قراردادهای نهایی هزینه ایاب ذهاب ، خورد و خوراک و در شهرستانها هزینه اسکان گروه بعهده کارفرما می باشد که در صورت موافقت این بخش توسط گروه تامین گردیده و در فاکتور نهایی لحاظ خواهد گردید ).

رتوش صنعتی

کلیه عکسهای گرفته شده در محیط استودیو و یا خارج از آن پس از استخراج فایل های اضافی به واحد رتوش صنعتی ارائه می گردد و این واحد با توجه به تجربه کاری و یا نوع درخواست کارفرما به نسبت پکیج و کیفیت انتخابی نهایی نقاط ضعف محصول و یا عکس نهایی را بر طرف نموده و پس از تنظیم رنگ نهایی و اجرای افکتهای مربوطه فایل مورد نظر به بخش طراحی تسلیم میگردد .

بخش طراحی

در این بخش به نسبت درخواست و انتخاب مشتری از بین پکیجهای پیشنهادی و پیش فاکتور اولیه ، عکسهای نهایی صفحه آرایی گردیده و در کراپها و برشهای نهایی بصورت فایل نهایی آماده می گردند .

بازدید اولیه

پس از انجام کلیه موارد مندرج در بالا کارشناس فروش مربوطه جهت بازدید اولیه کارفرما هماهنگی های مربوطه را انجام خواهد داد و به نسبت نوع سفارش و انتخاب مشتریان از سه طریق مختلف فایلها به رویت کارفرما خواهد رسید .- نرم افزارهای پیام رسان ( تلگرام/ واتس آب و … ) : کارفرمایان گرامی میتواندد ، جهت مشاهده نمونه اولیه عکسها یک شماره را جهت ارسال از طریق موارد ذکر شده اعلام نموده تا سفارشات از این طریق ارسال گردد . – ایمیل : کارفرمایان میتواند یک ایمیل جهت دریافت عکسهای اولیه در زمان عقد قرارداد اعلام نمایند تا کلیه عکسها جهت بازدید اولیه به آن ایمیل ارسال گردد . – حضوری : در کلیه روشهای مندرج در بالا ( پنل مشتریان ، شبکه های اجتماعی و ایمیل ) کلیه عکس ها در سایزهای کوچک و با واتر مارک مندرج در عکس که اطلاعات مجموعه ناین در آن خواهد بود ارائه میگردد و درصورتی که کارفرما نیاز به بازبینی عکسها با کیفیت صد در صد داشته باشد فقط از طریق حضوری و در داخل خود مجموعه ناین این امکان وجود خواهد داشت .

انتخاب عکس

کارفرمایان محترم بعد از بازدید اولیه تمامی عکسها، نسبت به انتخاب آنها به نسبت قرارداد و پیش فاکتور اولیه اقدام می نمایند و در صورتی که ایراداتی وجود داشته باشد جهت رتوش دوباره و آماده سازی عکس نهایی ،عکسهای معیوب به بخش رتوش و فایلهای نهایی به بخش مالی جهت تسویه حساب و تحویل نهایی ارسال می گردند .

اصلاحیه

درصورتی که کارفرما در بازبینی اولیه ایراداتی را مد نظر داشته باشد ، این موارد جهت رتوش دوباره به واحد رتوش ارسال گردیده تا زمانی که فایل نهایی به تائیدیه کارفرما رسیده و آماده تحویل نهایی باشد .

تسویه حساب و تحویل محصولات

پس از انتخاب عکسها و صدور فاکتور نهایی کارفرما موظف به تسویه حساب کامل قبل از تحویل فایلها و محصولات خود خواهد بود. ( کلیه سفارشاتی که در محیط داخلی استودیو تصویر برداری می گردند تا مرحله تسویه حساب نهایی و تحویل فایلهای نهایی در استودیو باقی خواهند ماند ،مگر درصورتی که مدیریت مجموعه نیاز آنها را در استودیو ضروری نداند ) پس از واریز مبلغ و باقی مانده فاکتور نهایی تنها عکسهای انتخابی و فایلهایی که فاکتور گردیده اند بصورت اصلی و لایه باز به کارفرما تحویل خواهد شد .( لازم به ذکر است در کلیه پروژه ها ، از ارائه فایلهای خام و فایلهایی که در انتخاب نهایی کارفرما قرار نگرفته اند معذور می باشد . درصورتی که کارفرما اصرار بر دریافت فایلهای خام داشته باشد با دریافت 50% مبلغ فاکتور نهایی فایلهای خام پروژه در اختیار کارفرما قرار خواد گرفت).