نمونه کار - عکاسی و فیلمبرداری تبلیغاتی
11833
rtl,page-template-default,page,page-id-11833,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

نمونه کار

a

گالری عکس صنعتی

 

گالری عکس صنعتی نامیست که برای گالری های تفکیک شده عکسهای صنعتی این مجموعه ، جهت آشنایی بیشتر شما با سبک ها در نظر گرفته شده است. از دیرباز تاکنون انواع بی‌شمار سبک‌ها بر اساس مفهوم و مضمون در حوزه عکاسی جای گرفته‌ است. امروزه عکس‌ها در دسته‌های متنوع اعم از مستند، مناظر طبیعی، حیات وحش، سبک زندگی، مدلینگ، ورزشی، خبری و… تقسیم شده‌اند. با وجود آنکه هنر عکاسی از انشعابات عدیدی برخوردار است، یکی از آن‌ها تحت عنوان عکاسی تجاری با سایر بخش‌ها متمایز می‌باشد.

عکاسی تجاری یکی از حوزه‌های عکاسی شناخته شده که تاثیر آن بر روی رونق و توسعه کسب و کار تقریبا غیرقابل باور است. اگرچه عکس تجاری با مقصود واحد در بسیاری از زمینه‌ها کارآمد بوده اما خود بر دو نوع عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی طبقه بندی شده است. با آنکه گاها بسیاری از افراد سهوا عکاسی صنعتی را با عکاسی تبلیغاتی یکسان قلمداد می‌کنند اما این دو سبک با تفاوت‌های فاحش از یکدیگر متمایز شده‌اند.

دسته بندی نمونه ها بر اساس زمینه های فعالیت
image

گالری عکاسی خط تولید

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی خط تولید از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی معماری

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی معماری از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی طلا و جواهرات

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی طلا و جواهرات از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی تبلیغاتی

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی تبلیغاتی از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی محیطی

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی محیطی از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی فروشگاهی

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی فروشگاهی از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی گروهی شرکتی

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی گروهی شرکتی از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی محصولات

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی محصولات از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی مد و فشن

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی بسته بندی از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی منو رستوران

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی منو رستوران از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی غذایی

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی غذایی از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی هوایی

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی هوایی از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری

عکاسی صنعتی یکی از بی‌آلایش‌ترین سبک‌های امروز عکاسی تلقی گردیده که خط تولید، روند صنعتی، سوژه یا محصول را نشان داده و در پی مستندسازی مشخصات سوژه مد نظر را معرفی می‌نماید.

دسته بندی بر اساس تکنیک های اجرا شده

عکس صنعتی

تصور کنید عکس صنعتی که در بالا اشاره کردیم  از کیفیت مطلوبی برخوردار نبود، که در این صورت قابل جبران نبود. متاسفانه با پیشرفت تکنولوژی استاتید عکاسی جای خود را به آزمون و خطاهای عکاسان نابلدی دادند که برای به دست آوردن یک عکس صنعتی گاهی تا ۱۰۰ ها عکس را می آزمایند. امروز هر شخصی گمان می برد که عکاسی یعنی داشتن یک دوربین خوب و حرفه ای و واژه عکاس دیگر آن معنی اصیل خود را از دست داده است.یک عکس صنعتی ،عکسی خالصانه صنعتی است بدون هیچ بزرگنمایی و سیقلی. به طور معمول در عکس تبلیغاتی ما به دنبال تبلیغ محصول خود هستیم و در این راه با استفاده از ابزارها و ترفندهای گوناگون در تلاش برای رسانیدن هدفی به مخاطب خود هستیم که این امر یا با دکوربندی ها صورت میگیرد یا با تکنیک های خاص عکاسی و ادیت.

در همین راستا گاه طراح گرافیک به عکس چیزی می افزاید یا از آن می کاهد تا مفهومی را القا کند. عکاس صنعتی در جستجوی واقعیت هاست، واقعیت هایی که در اصل وجود دارند و مجازی نیستند. عکاس صنعتی برای عکاسی خطوط تولید به سراغ زیبایی های طبیعی آن حرفه می رود و با تکنیک های خاص خود سعی بر عکاسی ای متفاوت از یک صحنه صنعتی دارد. در یک عکس صنعتی، عکاسی صنعتی سعی دارد صحنه ای واقعی ولی زیبا را در لحظه ای خاص ثبت کند.

مختصری درباره عکاس صنعتی

در جهان امروز با پیشرفت روزافزون تکنولوژی بسیاری از کارها و حرفه ها به سمت سادگی رفته است. هنر عکاسی نیز به واسطه تکنولوژی دست خوش تغییراتی شده است که اگر چه کیفیت تصاویر خروجی به مراتب و به صورت چشم گیری افزایش یافته است اما متاسفانه هنر عکاسی کم کم به صنعت عکاسی بدل گشته است. سال ها پیش یک عکاس برای اخذ یک عکس صنعتی مجبور به استفاده از فیلم های عکاسی بود و این اتفاق به معنی آن بود که عکاس به تعدادی که فیلم دارد می تواند عکاسی کند. به طور مثال یک فیلم ۳۶ عددی تنها ۳۶ بار این امکان را به عکاس می داد تا دکمه شاتر را بفشارد و اقدام به اخذ عکس صنعتی نماید.

این موضوع برای شخصی که به صورت تفریحی و از روی علاقه عکاسی میکرد شاید دغدغه بسیار بزرگی نبود. او شاید تمام فیلمش را هم می سوزاند به سراغ فیلم دیگری می رفت، اما برای یک عکاس در سطح حرفه ای دغدغه بسیار بزرگی بود. یک عکاس صنعتی را در نظر بگیرید که در خط تولید کارخانه ای مشغول عکاسی بوده و پس از هر عکس امکان بازبینی آن را نداشته است، پس می بایست پیش از فشردن دکمه شاتر تمام صحنه را عاری از عیب می کرد و در همان حال، با تجربه و تخصص خود میزان نور دهی را برای دوربین تعیین می کرد و پس از عکاسی ، در تاریک خانه فیلم هایش را ظاهر و عکس صنعتی نهایی و نتیجه را می دید.

image

گالری عکاسی HDR

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی HDR از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی دکوراتیو

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی دکوراتیو از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی سرعت بالا

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی سرعت بالا از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری
image

گالری عکاسی پانوراما

 

برای بازدید از نمونه های اجرایی مختلف عکاسی پانوراما از این گالری دیدن فرمایید

بازدید از گالری

گالری عکس صنعتی سپیا حاصل سالها زحمت عکاسان صنعتی بنام و خلاق این مجمومه بوده که بصورت مختصر در این سایت گردآوری گردیده است

تفاوت میان خلق و ثبت یک عکس صنعتی

در عکاسی تبلیغاتی، عکاس سعی میکند با ابزار، تجهیزات، تفکر و البته با استفاده از ترفندهای گوناگون صحنه ای زیبا و گاه فرا واقعی خلق کند. تقاوتی آشکار است میان ثبت و خلق. عکاس صنعتی به دنبال خلق و تفکری فرا حقیقی نیست، او به دنبال زیبایی های حقیقی رفته تا از میان هزاران صحنه ای که اتفاق می افتد، یک صحنه خاص آن را ثبت کند. به طور مثال در صنعت ریختگری، تخلیه مذاب بارها و بارها اتفاق می افتد، اما عکاس صنعتی منتظر میماند. بارها این تصویر را نگاه میکند و با بررسی تمامی عوامل، آن لحظه ای را ثبت میکند که فیگور مذاب ریز و پاتیل و زنجیرش در بهترین و زیبا ترین حالت باشد و خود مذاب نیز بهترین رنگ و حالت را داشته باشد.

این موضوع در عکاسی محصولات صنعتی نیز صادق است و آشکار. یک عکاس صنعتی ، با تخصص و نورپردازی حرفه ای، تصویری از یک محصول را در بهترین حالت آن به نمایش در می آورد، بدون هیچ دکور و اضافاتی در تصویر. پس می توان عکاس صنعتی را اینگونه معرفی کرد: عکاس صنعتی فردی است که با شکیبایی، زیباترین لحظه از اتفاقی را به تصویر میکشد که کاملا حقیقی و در حال انجام است، بی آنکه بزرگنمایی یا حتی ترفندی در میان باشد و این اصلی ترین تفاوتی است که میان او و یک عکاس تبلیغاتی وجود دارد. در گالری عکس صنعتی استودیو سپیا آثار ارزشمند این هنرمندان بصورت تفکیک شده در اختیار بازدید شما قرار گرفته است.