خدمات - عکاسی پانوراما - عکاسی و فیلمبرداری تبلیغاتی
11943
rtl,page-template-default,page,page-id-11943,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

خدمات – عکاسی پانوراما

a

عکاسی پانوراما

کلمه پانوراما در زبان یونانی به معنای تمام دید می­ باشد. پانوراما اولین بار توسط نقاش ها که می ­خواستند یک تصویر واید از منظره ثبت کنند ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(نه فقط یک قسمت خاص) خلق شده است. اولین عکس پانوراما از کنار هم قرار دادن فیلم ­های چاپ شده ساخته شد اما نتیجه خیلی خوبی نداشت زیرا تقریبا غیر ممکن بود که عکس ­ها به طور بی­نقص و هم تراز قرار بگیرند.

عکاسی پانوراما امروزه به عنوان یک تکنیک در عکاسی شناخته شده که توسط آن شما می توانید عکس یک محیط یا منظره وسیع را بدون اینکه خیلی از سوژه مورد نظرتان فاصله داشته باشید، بگیرید. در واقع در عکس پانوراما محیط بسیار وسیعی می تواند در عکس شما گنجانده شود. به طور مثال شما در عکس پانوراما می توانید تصویر شرق تا غرب منظره شهر را مشاهده کنید. عکس های پانوراما را می توانید به صورت افقی، عمودی یا 360 درجه بیاندازید.

 

تصاویر انتخابی با تکنیک عکاسی پانوراما
image
image
image
image
image
image
image
image

عکاسی صنعتی سپیا با تجهیز مدرن ترین و پیشرفته ترین ملزومات عکاسی پانوراما به همراه تیم آموزش دیده در این زمینه میتواند حیرت انگیزترین تصاویر را با این تکنیک به رخ بکشد.

 

تکنیک عکاسی پانوراما که با اسم عکاسی واید فرمت نیز شناخته می‌شود یکی از تکنیک‌های ویژه عکاسی است که چند عکس مختلف را به هم متصل می‌کند تا یک عکس واید ایجاد شود.
در واقع با استفاده از تکنیک‌های مناسب عکاسی و تجهیزات تخصصی شما می‌توانید عکس‌های پانورامای نسبتا فوق‌العاده‌ای را با رزولوشن خیلی بالا ثبت کنید. حتی برخی عکاس‌ها صدها عکس را به هم می‌چسبانند تا یک عکس پانوراما با رزولوشن خیلی بالا (گیگاپیکسل) خلق کنند. امروزه این تکنیک یعنی عکاسی پانوراما دیجیتال به شدت محبوب است.
بسته به عکسی که می‌خواهید بگیرید، برخی عکس‌های پانوراما می‌توانند خیلی پیچیده و گران هم باشند. برای مثال برای گرفتن عکس‌های پانوراما از ساختمان‌ها شما به لنزهای کالیبره شده و تجهیزات تخصصی نیاز دارید تا از خمیده شدن خطوط جلوگیری کنید.

image
image
image
image