خدمات - عکاسی دکوراتیو - عکاسی و فیلمبرداری تبلیغاتی
11927
rtl,page-template-default,page,page-id-11927,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

خدمات – عکاسی دکوراتیو

عکاسی دکوراتیو ( DECORATIVE )

عکاسی دکوراتیو به عکاسی ای اطلاق میشود که در آن هنرمند تلاش میکند که با استفاده از فضاسازی و نورپردازی صحیح، محصول را به نمایش گذاشته و آن را به گونه ای به تصویر بکشد که اصول تبلیغات رعایت شده و بر قدرت جاذبه ی تصویر بیفزاید. این سبک عکاسی طبیعتا در نگاه مشتری شما تاثیر مثبت گذاشته و به وی کمک میکند که محصول شما را در رویای خود تصور کند. در این گونه عکاسی، به خصوصیات پنهان و آشکار محصول شما توجه ویژه میشود. مثلا با توجه به محصول آیا عکس برای بیننده باید آرامش را به ارمغان بیاورد یا نشاط و هیجان؟ آیا محصول کاراکتری سخت دارد یا لطیف؟ آیا فرضا ایجاد تضاد و تناقض در ایده ی تبلیغاتی، به معرفی محصول آسیب رسانده یا به آن کمک میکند؟ و صدها سوال دیگر که متخصصان ما در جلسات ایده پردازی با آن روبرو می شوند و آن را به بهترین نحو ممکن پاسخ می دهند.

 

عکاسی دکوراتیو بخشی از عکاسی تبلیغاتی است که در آن عکاس بر اساس یک ایده مشخص که در جلسات ایده پردازی معین می گردد، فضاسازی مناسب و همچنین نورپردازی صحیح با توجه به نوع فضا ونوع ایده را انجام می دهد.
هدف از عکاسی دکوراتیو نمایش نحوه مصرف و یا اثرات مصرف محصول مورد نظر می باشد. عکاس با نمایش محصول در بک گراندی مناسب ویژگی های آن را واضح تر می کند.
در عکاسی دکوراتیو سعی بر این است محیطی شبیه به واقعیت تداعی گردد. بیننده با دیدن عکس تبلیغاتی خود را در فضای عکس تصور کند. بدین گونه میل و رغبت بیشتری به خرید محصول پیدا می کند.

تصاویر انتخابی با تکنیک دکوراتیو
image
image
image
image
image
image
image
image
image

عکاسی با تکنیک دکوراتیو

در عکاسی دکوراتیو با اغراقی که در چیدمان انجام می شود محصول را بهتر و خاص تر نمایش می دهد. نمایش محصولی بی عیب و مرغوب یکی از اهداف مهم این گونه عکاسی تبلیغاتی می باشد. گاه استفاده از اکسسوری های مناسب (غذای طبخ شده با گارنیش مناسب، میوه ها و سبزیجات تازه، مواد خوراکی و غیر خوراکی مرتبط ) تأکید بیشتری بر محصول ایجاد می کند.

در عکاسی دکوراتیو، عکاس تبلیغاتی از نورپردازی خاصی استفاده می کند. در این میان با جلوه دادن به محصول آن را چشم گیر تر می کند. استفاده از ترکیب بندی با خطوط یکی از ترفند های این سبک است. خطوط و جهت به همراه رنگ، همگی با معنی و مفهوم همراه هستند.
برای تهیه عکسهای دکوراتیو به موارد مختلفی نیاز است. مجموعه ابزارها و اطلاعاتی که در کنار هم کمک می کند عکسهای دکوراتیو حرفه ای تهیه کنید.

image
image
image
image
image
image
لینک به گالری عکاسی دکوراتیو

برای عکاسی دکوراتیو محصولات به چه چیزهایی نیاز داریم؟

تجهیزات عکاسی و نورپردازی
لوازم جانبی کنترل و فرم دهی نور
ایده یابی
ساخت و آماده سازی دکور
ابزارهای خلق جلوه های ویژه
اکسسوار و لوازم مرتبط با سوژه عکس
چیدمان عناصر و طراحی صحنه
نورپردازی خلاق

 

هدف اصلی عکاسی دکوراتیو

وظیفه ی اصلی این تکنیک، نشان دادن محصول با فضای عکاسی تبلیغاتی ویژه است. علاوه بر موارد ذکر شده که در عکاسی دکوراتیو موثر هستند، موارد دیگری من جمله تجهیزات استاندارد و حرفه ای معتبر، دوربین مناسب عکاسی صنعتی، و صحنه پردازی همراه با ملزومات مناسب تزئینی نیز نقش مهمی را ایفا می کنند. در تکنیک دکوراتیو موارد مهم دیگری نیز نقش دارند که منتقل کننده ی ویژگی های یک محصول هستند اما آنچه که به چشم دیده می شود، ظاهرا برای عکاسی با تکنیک دکوراتیو چندان سخت نیست