خدمات - عکاسی معماری - تیم تبلیغاتی سپیا
11724
rtl,page-template-default,page,page-id-11724,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

خدمات – عکاسی معماری

a

عکاسی معماری

عکاسی معماری یکی از شاخه های هنر عکاسی صنعتی است و منظور از آن عکسبرداری از ساختمان ها و سازه های مشابه است. سوژه این شاخه از عکاسی صرفاً شامل به تصویر کشیدن جزییات دقیق ساختار فیزیکی ساختمان نمی شود چراکه علاوه بر آن شامل بُعد زیبایی شناختی هم میشود. عکاسان معماری معمولا در استفاده از تکنیک های خاص این حرفه و دوربین های تخصصی آن مهارت دارند..

تصاویر شاخص از عکاسی معماری
image
image
image
image
image
image
image
image
image

داشتن مهارت در عکاسی معماری

همانگونه که در تعریف عکاسی معماری گفتیم عکاسی معماری به عکسبرداری از ساختمان ها می پردازد. اما این تعریف به این معنی نیست که عکاسی معماری صرفاً به عکاسی از اجزاء ظاهری درون یا بیرون ساختمان ها محدود می شود. یک عکاس معماری باید علاوه بر داشتن مهارت عمومی در زمینه هنر عکاسی، همچنین ذوق هنری خاص این سبک از عکاسی و دید زیباشناسانه ای نیز داشته باشد.

لازمه ورود به حرفه عکاسی معماری کسب اطلاعات عمومی و دانش لازم در زمینه بناهای معماری و بررسی و ارزیابی زوایای مختلف آنهاست.
در عکاسی معماری معمولاً از دوربین های بزرگ و یا متوسط و یا دوربین های دیجیتال که کیفیت بالایی دارند استفاده می شود.

هدف از عکاسی معماری

هدف اصلی یک عکاس معماری، ثبت اثر هنری یک معمار از طریق معرفی فضاهای داخلی و خارجی ساختمان و تبیین روابط آنها با یکدیگر است. بدون شک انجام این کار، بدون داشتن شناخت و درک صحیح از ارزش ها و منطق معمار ممکن نیست چون این شناخت پیش نیاز اولیه ورود به این شاخه از عکاسی است.

image
image
image

چرا عکاسی معماری؟

عکاسی معماری داخلی و فضای باز رنگ های نمای داخلی، بافت وسایل چیده شده و زاویه آنها را در بهترین شکل ممکن به تصویرمی کشد که این‌ یک روش عالی برای تحت تأثیر قرار دادن مشتریان است.
خیلی از صاحبان هتل ها و رستوران ها یک عکاس حرفه ای معماری و دکوراسیون داخلی را در استخدام دارند تا به خوبی از فضای داخلی و خارجی محیط کسب و کار آنها عکاسی کند تا به مردم و مشتریان کمک کند که فضا را به خوبی و با دقت به خاطر بیاورند.
عکاسی معماری داخلی و فضای باز یک سرمایه گذاری مهم است که شما می توانید با آن در مسیر موفقیت قدم بگذارید. از سوی دیگر، عکاسی کارخانه، معماری داخلی و فضای باز درجه‌ یک به‌راحتی می‌تواند به مردم کمک کند که مکان کسب‌وکار شما را دقیق در ذهن داشته و همیشه به یاد داشته باشند